لیگ دسته ۱ هنری پسران استان جام استاد محمد سبحانی
لیگ دسته ۱ هنری پسران استان جام استاد محمد سبحانی

لیگ دسته ۱ هنری پسران استان جام استاد محمد سبحانی

مسابقات لیگ دسته ۱ باشگاه های استان مازندران جام استاد محمد سبحانی در روزهای ۳ و ۴ اسفند ۱۳۹۶ با حضور پرشور ۱۸۹ ژیمناست تراز اول شهرهای برتر استان مازندران در قالب ۹ تیم در خانه ژیمناستیک قائمشهر برگزار گردید. در پایان این دوره از مسابقات خانه ژیمناستیک قائمشهر جایگاه اول و تیم‌های استقلال ساری، مکان دوم و هیربد بابل، جایگاه سوم را از آن خود نمودند.
در این دوره از مسابقات که به نام بزرگوارشان نام گذاری شده بود، به رسم یادگاری با تقدیم تندیس و یک سکه تمام بهار آزادی با حضور علیرضا خویی رییس هیات ژیمناستیک استان مازندران و مسئولین شهرستانی و استانی از ۱۸ سال فعالیت خالصانه استاد محمد سبحانی در سمت ریاست هیات ژیمناستیک استان مازندران تقدیر شد.
از این رو نوشته ای را شخص استاد سبحانی آماده نمودند که به احترام ایشان اصل مطلب جهت حضور علاقمندان جامعه ورزش استان در ادامه آورده خواهد شد.
” سال ۱۳۷۸ بنا به پیشنهاد مدیر کل وقت اداره کل ورزش مازندران در انتخابات ریاست هیات ژیمناستیک استان شرکت نمودم و به اتفاق آرا به عنوان رئیس هیات ژیمناستیک استان مازندران انتخاب شدم .در بدو امر متوجه شدم، مگر این هیات هیچ گونه اندوخته ای ندارد ؟! نه از نظر وسایل نه از حیث کادر آموزشی؟! با عشق به خدمت که در وجودم بود با کمک کارشناسان اندک ،طرح تربیت مربی را به اجرا گذاشتیم در آن زمان مازندران با تمام بزرگی اش فقط ۱۴ مربی و داور اعم از خانم و آقا انجام وظیفه می نمودند که با خواست و اقبال مردم تطابق نداشت و میتوان گفت ژیمناستیک در انحصار عده ای خاص بود!!! برای جبران عقب ماندگی کلاس های بسیاری در داوری و مربیگری انجام گرفت بطوریکه در سطح منطق از نظر داور و مربی بی نیاز شد، به نحوی که تعداد آن به بیشتر از ۳۰۰ نفر رسید.با چنین برنامه ای با برگزاری جشنواره ها و مسابقات، مازندران به یک قطب مهم ژیمناستیک مبدل شد بطوریکه جام های متعدد ومدال های رنگارنگ زینت میحط خدمت ما گردید !! باوجود مخالفت عده ای خاص ،راه ما ادامه یافت و در این میان داوران و مربیان زبده پا به عرصه وچود گذاشتند و حتی به درجه بین المللی نایل آمدند.
در نتیجه مازندران به مرتبه ای از پیشرفت رسید که مربی به تمام استان های کشور و حتی خارج از کشور صادر می نمود در سال ۱۳۷۸ تعداد ورزشکاران سازمان یافته از مرز ۲۰۰۰ نفر نمی گذشت اما امروز تعداد آن به ۱۶ هزار رسیده است. اما جای خوشحالی است چنین جنبشی با مدیریت درست آقای دکتر علیرضا خوئی هم چنان به پیش میرود و توانائی های او در زمینه تعلیم و تربیت بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه و حضور ایشان در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ستودنی است و از همه مهم تر نفوذ اجتماعی ،توان علمی و مالی او میتواند ره گشای بسیاری از مسایل باشد و تردیدی نسیت با بکارگیری اکثریت کارشناسان خبره به مسیر خود ادامه دهد. تشکیل کمیته های مختلف و نیز انتخاب یک فرد شایسته به عنوان دبیر که توانست همراه او باشد.
در این جا لازم است اذعان کنم برگزاری مسابقات با شکوه تحت عنوان لیگ باشگاههای ژیمناستیک مازندران بنام ابن جانب نشانی از همت بلند و قدر شناس است که برایم غرور انگیز و ماندگار است .
ناگفته‌ نماند در این پروسه زمانی ۸ خانه ژیمناستیک ساخته و در مورد بهره برداری قرار گرفت.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *